У 1999-2000 рр. на ДП «Антонов» спільно з партнерами або самостійно були виконані наступні доопрацювання та модифікації літаків відповідно до конкретних побажань замовників. Один з Ан-72 доопрацьований у варіант Ан-72-100Д на 19 пасажирів для ВПС Молдови. Ан-74 модифікований в Ан-74-200, на машині встановлено обладнання для польотів по міжнародних трасах і двигуни
Д-36 серії 3А. На базі Ан-74Т виготовлений пасажирський літак на 44 місця. За цей період близько 20 Ан-124-100 доопрацьовані в частині бортового обладнання для відповідності новим міжнародним вимогам, включаючи установку системи TCAS, радіостанції з сіткою частот 8,33 кГц, доопрацювання мотогондол для зниження рівня шуму на місцевості і т.п. Ряд літаків Ан-12 були доопрацьовані з метою збільшення ресурсу, оновлено їх бортове обладнання. Спільно із заводом № 410ЦA доопрацьовані три Ан-30 і два Ан-26 для перевезення пасажирів. Завершено роботи по установці системи TCAS на літак Ан-26 Ризької авіакомпанії RAF-AVIA, а також по установці спеціального обладнання на літак Ан-26 на замовлення Державного підприємства "Украерорух".
У 2002 р. на ДП «Антонов» виготовлений санітарний варіант літака Ан-74, названий Ан-74ТК-100С. Нова машина призначена для перевезення двох лежачих хворих у супроводі 4 медичних працівників, а також 6 пасажирів у VIP-салоні. На борту літака створені всі умови для надання важко хворим необхідної медичної допомоги і високий комфорт для пасажирів, яких обслуговують три бортпровідника. На Ан-74ТК-100С встановлено медичне обладнання австрійської фірми "Air Ambulance Technology". У літаку на землі і в повітрі забезпечується підтримка життєво-важливих функцій організму пацієнта на необхідному рівні, контроль за його станом за допомогою компактної і доступної апаратури. Найважливіші елементи цієї апаратури легко знімаються зі своїх місць і можуть слідувати разом з пацієнтом при його транспортуванні після прильоту в пункт призначення. Комплект медобладнання в цілому розраховано на підтримку життєдіяльності пацієнтів на протязі 12 годин.
З комерційним навантаженням 2 т Ан-74ТК-100С має дальність польоту понад 4000 км і крейсерську швидкість - 600÷700 км / год. Бортове обладнання дозволяє виконувати польоти на всіх повітряних трасах світу без обмежень. У відмінності від літаків-аналогів західного виробництва, Ан-74ТК-100С може виконувати свої функції на розширеній мережі аеродромів, в тому числі, на ґрунтових, галькових і засніжених.
Дотримуючись побажань замовників, «Антонов» працює і над створенням нових варіантів Ан-74. Уособлюють в собі кращі характеристики попередніх літаків сімейства, нові варіанти Ан-74 зможуть працювати з малопідготованих ЗПС, що включають грунтові, галькові, засніжені і льодові. Простота в обслуговуванні, наявність ВСУ і бортового вантажного обладнання забезпечують їх довгострокову роботу далеко від місць базування. При цьому, нові Ан-74 відрізняються від своїх попередників низкою значних удосконалень, що включають новітні засоби пілотування, навігації та зв'язку. На них реалізована концепція радикальної модернізації Ан-74. Крім того, змінам піддаються маршова силова установка і ДСУ, системи керування літаком і двигун, паливна та гідросистеми, і багато іншого. Для післяпродажної підтримки літака, його технічного обслуговування і ремонту будуть застосовані найсучасніші технології.
Новий транспортний варіант Ан-74 може доставляти різні вантажі, в тому числі військового призначення, загальною масою до 10 т. У хвостовій частині фюзеляжу розташований механізований вантажний люк для вантаження і вивантаження вантажів, колісної техніки та людей. Спеціальна рампа, що закриває вантажний люк, використовується як трап для завантаження і вивантаження. Прибирання рампи під фюзеляж забезпечує під'їзд автомашин до порогу вантажної кабіни і завантаження літака з борта машини. Для полегшення вантаження стандартних контейнерів та піддонів в кабіні встановлено рольгангове обладнання. Цей літак може перевозити також солдат з особистою зброєю і спорядження, хворих та поранених, здійснювати повітряне десантування парашутистів і вантажів.
ДП «Антонов» розробляє також новий багатоцільовий морський патрульний літак Ан-74МП. Він підготовлений для виконання широкого спектру завдань, в тому числі: повітряне і морське патрулювання; підтримку військових кораблів з можливістю протидії супротивникові; проведення пошуково-рятувальних операцій; електронної та радіо- розвідки; визначення забруднення морської поверхні. Для ефективного виконання таких місій Ан-74МП оснащений спеціальним устаткуванням, в тому числі: пошуковим радаром, оптичними та інфрачервоними датчиками, системами тактичної навігації, електронної розвідки, електронної протидії, пасивного захисту, попередження про виявлення, попередження про ракетні атаки, розвідки комунікацій і управління місіями, пристроєм для постановки димових завіс і запуску сигнальних ракет. Для примусу до зупинки суден-порушників літак озброюється 23-мм гарматою, некерованими ракетами і авіабомбами калібром 100 кг. За бажанням замовників він може бути оснащений керованими ракетами.