В травні 1986 року підприємство “Антонов” отримало замовлення від Уряду СРСР на транспортування робочого колеса гидротурбіни діаметром 6 метрів і масою 80 тонн. Його необхідно було терміново доставити з Харкова (Україна) до Ташкенту (Узбекистан) для будівництва Таш-Кумирської гідроелектростанції. І хоч на той час система завантаження подібних важких моновантажів була відсутня, замовлення уряду було виконане. Це було перше в світі повітряне перевезення вантажу таких великих розмірів і надважкої ваги. Після цього рейсу почалася розробка спеціалізованого навантажувального обладнання для перевезення надважких моновантажів літаком АН-124 .
Цей легендарний літак, оснащений шістьома двигунами, має максимальну злітну масу в 640 000 кг (1410 958 фунтів).
Ан-225 був розроблений для транспортування ракети-носія "Енергія" та космічного корабля "Буран". Він здійснив свій перший політ 21 грудня 1988 року.
Комерційна експлуатація Ан-225 розпочалася в 2001 році. З того часу літак виконує польоти по всьому світу, доставляючи такі вантажі, як електричні трансформатори та мобільні генератори. Він також виконує завдання в межах миротворчих та гуманітарних операцій в різних країнах світу.
Роботи з подовження термін служби літака забезпечили можливість його експлуатації щонайменше до 2033 року.
Ан-225 був розроблений з використанням досвіду, отриманого при створенні Ан-124. При цьому, «Мрія» відрізняється від базового літака подовженим фюзеляжем. Відповідні «вставки» було зроблено перед крилом та за ним. На Ан-225 використовується таке саме носове шасі, як на Ан-124-100, що дозволяє здійснювати процедуру «присідання», яка полегшує процес завантаження та розвантаження. Проте, на відміну від Ан-124-100, що має задній вантажний люк з рампою та хвостове оперення з одним вертикальним стабілізатором, Ан-225 оснащений великогабаритним двохкільовим оперенням.Це дозволяє літаку перевозити великі, важкі вантажі зовні фюзеляжу.
Вантажна кабіна Ан-225 може бути герметизована, що розширює транспортні можливості літака. Його бортове вантажне обладнання, а також конструкція переднього вантажного люку та його рампи забезпечують швидке та просте завантаження/розвантаження.
На рахунку літака Ан-225 «Мрія» -- 242 світових рекорди, його можливості відображено в слогані АТП ДП «АНТОНОВ»: «Ніхто інший не перевезе більше».